28 september 2018

Aantal leden bepaalt of bond mee mag doen aan cao-overleg

Door Koen Vermeulen

Binnen één jaar deed de kantonrechter twee keer een uitspraak over Transavia.

Een vakbond met te weinig leden kan de toegang tot het cao-overleg worden ontzegd en aan een cao met een niet-representatieve vakbond is niet automatisch elke werknemer gebonden.

Koen Ver­meulen schreef een artikel voor Zeggenschap waarin hij uitlegt welke gevolgen dit heeft voor het polderoverleg en de waarde van cao’s.

U leest het hele artikel hier. Heeft u een vraag over dit artikel, neemt u dan gerust contact me mij op.

Koen Vermeulen

Koen Vermeulen

Advocaat/associate partner

Koen Vermeulen is uw sparringpartner voor alle vragen over arbeidsrelaties en pensioen.

Gerelateerde blogs

18 mei 2023

Belemmeringsverbod en zzp’ers

Regelmatig doet zich de vraag voor of een uitlener ter beschikking gestelde werknemers – uitzendkrachten, gedetacheerde werknemers – kan verbieden om bij een inlener in dienst te treden.

Lees meer

10 mei 2023

Nieuwe loot aan de stam van grondrecht op vakantie

Het is bekend: “Europa” ziet het recht op vier weken doorbetaalde vakantie als een grondrecht. Al jarenlang benadrukt het Hof van Justitie van de EU dit zogeheten wezenlijke beginsel van sociaal recht in de rechtspraak.

Lees meer

18 april 2023

Het nieuwe studiekostenbeding

Sinds 1 augustus 2022 mogen organisaties de kosten van bepaalde  opleidingen en scholing niet meer door middel van een studiekostenbeding in rekening brengen bij medewerkers.

Lees meer