22 juli 2026
Overlast door huurders
In deze blog gaan we nader in op verschillende vormen van overlast door huurders. Ook leggen we uit hoe u een huurovereenkomst vanwege overlast kan beëindigen.
Lees meer
Leegstand en kraak zijn actuele onderwerpen in Nederland.
Miljoenen vierkante meters (detailhandel) bedrijfsruimte en kantoorruimte staan leeg. Krakers liggen op de loer.
De leegstandbeheerders, een beroepsgroep die wij ook tot onze cliënten mogen rekenen, hebben over werk niet te klagen. Zij sluiten bruikleenovereenkomsten of verhuren objecten tijdelijk op basis van de Leegstandwet. De advocaten van GMW advocaten staan leegstandbeheerders onder meer bij als de vraag aan bod komt welke contractsvorm moet worden overeengekomen, en bij ontruimingsprocedures van bruikleners of (tijdelijke) huurders die weigeren om een object te verlaten nadat de onderliggende overeenkomst is beëindigd.
Langdurige leegstand speelt kraken in de kaart. Het kraken van vastgoed behoort zeker niet tot het verleden. De wijzigingen in de Leegstandwet en de wetboeken van Strafrecht en Strafvordering hebben daar geen verandering in gebracht. Als een onroerende zaak is gekraakt kan de eigenaar aangifte doen bij de politie, waarna politie en Openbaar Ministerie besluiten of en wanneer het pand zal worden ontruimd. Vastgoedeigenaren of beheerders kunnen echter legitieme gronden (spoedeisend belang of beperking van schade) hebben om de handhaving door politie en justitie niet af te wachten en civielrechtelijk op te treden. Een juiste tijdsplanning en het doorlopen van een aantal belangrijke stadia is van groot belang.
Een goede en tijdige advisering over de juridische knelpunten bij leegstand en/of kraak is belangrijk. Wat dient er te worden opgenomen in een bruikleenovereenkomst, wat zijn de mogelijkheden binnen de Leegstandwet en welk type overeenkomst past het beste bij uw situatie? Voorts is het belangrijk om te weten welke stappen u kunt nemen als uw vastgoed is gekraakt. GMW advocaten kan u in elk stadium een gedegen juridisch advies geven en namens u procederen indien dit nodig mocht zijn. Neemt u gerust contact met ons op.
Ons team van ervaren vastgoed advocaten staat voor u klaar.
Heeft u een vraag of wilt u juridisch advies? Neem gerust contact met ons op.
"*" geeft vereiste velden aan
22 juli 2026
Overlast door huurders
In deze blog gaan we nader in op verschillende vormen van overlast door huurders. Ook leggen we uit hoe u een huurovereenkomst vanwege overlast kan beëindigen.
Lees meer
20 juli 2026
Een mondelinge huurovereenkomst; mag dat?
Als een verhuurder en huurder overeenstemming bereiken over de huur van een pand, dan wordt daarna doorgaans een schriftelijke huurovereenkomst opgesteld. Daarmee is voor de verhuurder en voor de huurder in de toekomst duidelijk welke afspraken tussen hen gelden.
Lees meer
19 mei 2026
De diplomatenclausule
Het komt vaak voor dat particulieren die tijdelijk door hun werk worden uitgezonden naar het buitenland, hun woning tijdelijk willen verhuren.
Lees meer
29 april 2026
Conflict met een aannemer of wordt het werk niet goed uitgevoerd? Dit is wat u kunt doen.
Wanneer u te maken heeft met een conflict met een aannemer of een andere partij die werk voor u uitvoert, heeft u twee juridische opties: de overeenkomst beëindigen (ontbinding) of kiezen voor schadevergoeding in plaats van nakoming (omzetting).
Lees meer
22 april 2026
Koper draait op voor de dwangsom bij illegale splitsing van een woning
Kocht u een appartement dat eerder bouwkundig gesplitst is? Let op: een notariële splitsingsakte of leveringsakte betekent niet automatisch dat de gemeente de splitsing ook heeft toegestaan.
Lees meer
31 maart 2026
Waarop letten bij de Leegstandwet?
Door de opkomst van thuiswerken, is er minder vraag naar kantoorruimte. Daarnaast zijn er complexen die niet meer voldoen aan de veranderende eisen en de eisen van functieveranderingen.
Lees meer
26 maart 2026
In verzet tegen een verstekvonnis; waar moet u rekening mee houden?
Wanneer een gedaagde partij in een gerechtelijke procedure niet bij de rechtbank verschijnt of geen verweer voert, wordt hij door de rechter bij verstek veroordeeld. Een rechter wijst de vordering in dat geval toe indien de juiste termijnen en formaliteiten zijn gevolgd en de vordering niet onrechtmatig of ongegrond lijkt (art. 139 Rv). Maar wat kunt u als gedaagde nog doen tegen deze uitspraak, en waar moet u rekening mee houden? U leest er meer over in deze blog.
Lees meer
10 maart 2026
Wijzigingen in Huisvestingsverordening Den Haag: woningsplitsing en hospita-verhuur
De gemeente Den Haag heeft haar regelgeving aangepast met het oog op het creëren van meer woonruimte zonder nieuwbouw, maar mét behoud van de leefbaarheid.
Lees meer
25 februari 2026
Verjaring erfgrens
Heeft u al langer dan 20 jaar, zonder protest, een stuk grond van de buurman in uw bezit? Mogelijk is de grond door verjaring uw eigendom geworden. Het bezitsvereiste is hierbij doorslaggevend. Maar wat verstaat men precies onder het juridische begrip ‘bezit’? En als u de eigendom van uw stuk grond heeft verloren op grond van verjaring, wat kunt u dan doen?
Lees meer