12 juni 2025
Adviesrecht ondernemingsraad in een internationaal concern
De ondernemingsraad (OR) heeft recht op alle informatie die de OR "redelijkerwijs" nodig heeft om een advies te geven over bijvoorbeeld een reorganisatie.
Lees meer
2 september 2020
De coronacrisis houdt veel ondernemers nog in de greep. Omzet staat nog altijd onder druk, terwijl kosten doorlopen – zoals loonkosten.
Het Kabinet heeft daarom een derde steunpakket aangekondigd dat aan ondernemers compensatie geeft voor door te betalen loonkosten. Ondernemers kunnen naar verwachting vanaf 16 november een aanvraag bij UWV doen voor loonkostensubsidie op basis van deze NOW 3.0. Die regeling wordt anders dan NOW 2.0.
Tot slot is een groot verschil met NOW 2.0 dat de werkgever die in aanmerking komt voor NOW 3.0-subsidie wél werknemers via UWV wegens bedrijfseconomisch ontslag kan ontslaan, zónder dat dit leidt tot een zogeheten “ontslagboete”. Dus als de loonsom waarover de NOW-subsidie was berekend, daalt door bedrijfseconomisch ontslag dan past UWV achteraf géén korting op de subsidie meer toe.
De bedoeling is dat ondernemers vanaf 16 november 2020 de aanvraag voor NOW 3.0-subsidie kunnen indienen bij UWV. De definitieve inhoud van de regeling en voorwaarden voor NOW 3.0 volgt op een later moment. Het is daarom op dit moment, begin september 2020, niet volledig duidelijk hoe de regeling eruit komt te zijn. Maar het uitgangspunt is nu dat ontslag in principe geen negatieve financiële gevolgen meer heeft voor de hoogte van de NOW-subsidie.
Heeft u een vraag? Neem gerust contact met ons op.