Koopovereenkomsten - kunst en cultuur

31 maart 2015

World Intellectual Property Day (26 april 2015)

Door GMW advocaten

Ieder jaar op 26 april vieren we wereldwijd de ‘World Intellectual Property Day’. Deze dag is bedoeld om de rol en het belang van Intellectueel Eigendom voor het bevorderen van creativiteit en innovatie te benadrukken.

GMW Advocaten viert deze dag graag mee en biedt u in dit kader van 20 april t/m 23 april 2015 tussen 9.00 uur en 17.00 uur een kosteloos en vrijblijvend IE-adviesgesprek van 45 minuten. GMW Advocaten zal tijdens dit adviesgesprek al uw vragen over o.m. auteursrecht, merkenrecht, handelsnaamgeschillen, onrechtmatige publicaties, mediarecht en portretrecht in een informeel gesprek beantwoorden. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de sectie Onderneming- en Insolventie, 070-3615048, of een e-mail sturen naar p.visser@gmw.nl. Indien u niet in de gelegenheid bent om bij ons op kantoor langs te komen, kunt u vanzelfsprekend ook een telefonische afspraak of bespreking via Skype inplannen. Voor meer informatie over de ‘World Intellectual Property Day 2015’, kunt u kijken op de website: http://www.wipo.int/ip-outreach/en/ipday/.

GMW-advocaten

GMW advocaten

Advocaat

Onze advocaten hebben ieder hun eigen specialistische expertise en ervaring. Wat zij met elkaar delen, is hun gedrevenheid en service gerichte aanpak. Met als doel: de beste oplossing voor onze cliënten bereiken.

Gerelateerde blogs

Vorige slide
Volgende slide

11 maart 2026

De vof, de vennoten en aansprakelijkheid voor vorderingen

Naast de bekende besloten vennootschappen en eenmanszaken wordt er vaak ook ondernomen in een vennootschap onder firma (vof), waarbij er twee of meer vennoten zijn.

Lees meer

Lees meer over

2 maart 2026

Operational en financial lease: wat zijn de verschillen in het kader van bedrijfsfinanciering?

Het onderscheid tussen operational lease en financial lease is van belang binnen het kader van bedrijfsfinancieringen. Beide vormen bieden ondernemingen de mogelijkheid om bedrijfsmiddelen te gebruiken zonder direct grote investeringen te hoeven doen, maar de juridische, economische en fiscale consequenties verschillen wezenlijk. In deze blog worden de verschillen en de praktische implicaties voor bedrijven uiteengezet.

Lees meer

Lees meer over

17 februari 2026

WHOA-afkoelingsperiode: rechter eist harde realiteit

De afkoelingsperiode is een belangrijk instrument binnen de WHOA, bedoeld om schuldenaren met liquiditeitsproblemen tijdelijk rust te geven om een akkoord voor te bereiden. Recente rechtspraak laat echter zien dat rechters dit instrument streng toepassen. Drie recente uitspraken uit 2025 maken duidelijk: zonder realistische en uitvoerbare onderbouwing strandt het verzoek.

Lees meer

Lees meer over

4 februari 2026

Volmacht aan een bank geven: wat houdt dit in?

Inmiddels is het standaard dat de bank aan haar klant bij het aangaan van een financieringsovereenkomst een volmacht vraagt. Maar waarom doet een bank dat en op basis waarvan? In deze blog ga ik in op deze vragen en de implicaties voor klanten van de bank.

Lees meer

Lees meer over

3 februari 2026

Verrekening en faillissement: wat mag wél en wat niet?  

Verrekening is een juridisch middel waarbij twee partijen die elkaar iets verschuldigd zijn, hun vorderingen en schulden tegen elkaar kunnen wegstrepen. Dit is in een gewone handelsrelatie in beginsel geen probleem. Zodra er sprake is van een faillissement, gelden er echter andere spelregels.

Lees meer

Lees meer over
Alle artikelen